Otevřeno i v neděli

Klimatizace

 • Jezdíte klimatizovaným autem denně do práce, do školy, za sportem, na dovolenou….?
 • Bývají děti často nemocné?
 • Míváte i vy zdravotní potíže?
 • Přemýšleli jste někdy o tom, proč?
 • Odpověď možná naleznete zde.

  Klimatizace v létě – je dobrý sluha, ale může být i špatný pán. Riziko vlivu klimatizace na srdeční činnost je asi všeobecně známo. Další zdravotní rizika – pokud je klimatizační a filtrační systém ve voze neudržovaný, spolu s ochlazeným vzduchem do kabiny proudí i vše co nestačí zachytit: roztoči, plísně, množství hub, bakterií a zvířeného prachu. Jak předcházet takovému zdravotnímu riziku?

  Klimatizace potřebuje pročistit a vyměnit olej!

  Výrobci klimatizace doporučují kontrolu a servis  2x  ročně!

  Proč tak často?

  Klimatizace funguje jako lednice. Ta ale stále stojí na místě a „nedýchá“ denně znečištěný vzduch z venku. Naproti tomu, klimatizace ve vašem voze je vystavována otřesům a vnějším vlivům. Systém klimatizace také nikdy není zcela těsný a dochází k únikům chladiva a oleje. Pokud je ho málo, sice chladí, ale je extrémně zatěžován např. kompresor, potažmo motor. Zvyšuje se spotřeba paliva vozu a namáhá řemen. Může dojít až k přetržení řemenu kompresoru klimatizace. Stejným řemenem může být poháněno např. i vodní čerpadlo. V takovém případě pak dochází až k zadření motoru. Při úniku chladiva a hlavně oleje z chladicího systému hrozí riziko zadření kompresoru klimatizace. Pak cena opravy nezřídka dosahuje řádů desítek tisíc korun.

  Každý automobil má přesně definované množství chladiva a oleje. Pouhé doplnění chladiva nestačí!

  Dezinfekce klimatizace

  Čištění klimatizací u nás probíhá Ozón Makerem Magneti Marelli

  V systémech klimatizací vznikají bakterie a plísně, které zde naleznou ideální životní podmínky. Ty jsou původcem zápachu, mohou ohrožovat zdraví řidiče a pasažérů (malých dětí, alergiků), a také způsobovat korozi výparníku. Při čištění používáme nejmodernější dezinfekční prostředek používaný ve zdravotnictví ozon O3. Čistý bezbarvý plyn, který nezanechává stopy ani zápach a nezpůsobuje žádné alergické či dýchací potíže, které mohou vytvářet chemické dezinfekční prostředky. Velmi malá velikost částeček ozónu umožňuje proniknout i do míst, kam se chemická dezinfekce ani nedostane. Při čištění je navíc plyn rozptylován po celém interiéru vozidla, tím dochází k odstraňování biologického znečištění čalouněných materiálů, sedaček, polstrování apod., které způsobují nepříjemný zápach. Zařízení je navíc velmi šetrné k životnímu prostředí.

  Preventivní údržba se VYPLATÍ!

  Jak kontrola probíhá?

  • netěsnosti a úniky chladiva ze systému
  • pročistí chladící systém, filtry, doplní oleje, kapaliny antiseptické směsi a pod.
  • dezinfekci průduchů

  S čím u nás provádíme údržbu klimatizací?

  Pro údržbu klimatizací používáme profesionální, plně automatiké přístroje od výrobců Bosch a Valeo.